Özgür Özel: Bizleri normalleşmekle suçlayanlar var

Uşak’a giden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin il başkanlığını ziyaret ettikten sonra, Uşak Belediye binası önünde düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

31 Mart yerel seçimi öncesindeki Uşak mitinginde başarı sözü verdiğini ve Özkan Yalım’ın belediye başkanı seçilmesiyle sözlerini tuttuklarını söyleyen Özgür Özel, “Tüm kenti kırmızı beyaza boyadığınızı görmek ne güzel, Uşak’a bahar geldi. Sadece CHP’liler değil, Uşak’ta yaşayan tüm muhafazakar, milliyetçi demokratları da adil ve dürüst bir yönetime kavuşmak amacıyla oy verdikleri için tebrik ediyorum. Uşak’ın yüzünü güldürmeye geldik. Kesinlikle ayrım yapmadan herkese eşit hizmet anlayışıyla çalışarak halkımızın yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

“Daha önce belediye varlıkları maalesef çeşitli vakıflara ve derneklere aktarılıyordu” diyen Özel, “Tamamen siyasi faaliyetler yürütmek amacıyla gençler arasında ayrımcılık yaparak, halkın imkanlarının bazı gruplara aktarılması asla kabul edilemez. Bundan böyle tüm imkanlar hak edenlerin, yani halkın olacak” şeklinde konuştu.

‘MÜZAKEREYLE KAZANAMIYORSAK MÜCADELEYLE KAZANIRIZ’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesini hatırlatarak, “Bizleri normalleşmekle suçlayanlar var” diyen Özgür Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Normalleştik çünkü normalleşmek demek sorunu olan, sıkıntıda olan herkesin sesi olmak demektir. Vatandaşın sesini her alanda ve her anlamda duyurabilmek, onun hakkını savunabilmek demektir. Normal olan budur. Emeklimizi, öğrencimizi, esnafımızı, çiftçimizi, her milletten ve her mezhepten olan tüm vatandaşımızı seviyor ve kucaklıyoruz; hepsinin hakkını savunacağız. İktidara geldiğimizde de tüm bu düşüncelerle hareket edeceğiz ve iktidar olana kadar da sokaklarda olacağız. Şunu hatırlatmak istiyorum ki biz yalnızca CHP değiliz, biz renklerini ay yıldızlı bayrağımızdan alan bir partiyiz ve bu bayrağın altında yaşayan tüm vatandaşlarımız mutlu olana kadar da çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Türkiye ittifakıyız.”

‘HEDEFİMİZ İKTİDAR PARTİSİ OLMAK’

Özgür Özel, konuşmasının ardından Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ı makamında ziyaret etti.

Özel, burada yaptığı açıklamada, “Kente dokunan, emeklilerimize dokunan, yoksullarımızı yoksulluklarını teşhir etmeden ortadan kaldıran, en iyi sosyal belediyecilik uygulamalarının yapıldığı, anne ve babalarından bize emanet öğrencilerimize önemli hizmetlerin sunulduğu bir belediyecilik anlayışını hep birlikte hayata geçireceğiz. Hedefimiz iktidar partisi olmak. Bundan sonraki süreçte adam kayırmacılık, akraba kayırmacılık ve partizanlık olmadan, bütün Uşak’a en doğru hizmetlerin yapılacağına yürekten inanıyorum. Bizim hiçbir partiye, hiçbir partiliye, hiçbir siyasi görüşe bir husumetimiz yok. Herkesi dost ve kardeş biliyoruz. İlk hedefimiz Atatürk’ün partisini iktidar yapmaktır” dedi.

YALIM: DEMOKRAT BELEDİYECİLİK BAYRAĞINI DALGALANDIRACAĞIZ

Çok yoğun bir seçim dönemi atlattıklarını ifade eden Özkan Yalım ise “Sizlerin teveccühüyle rekor bir farkla rakiplerimizi geride bırakarak bu yarışı kazandık. Sizlerin sevgisine layık olmak için var gücümüzle çalışacağımızı bilmenizi istiyorum. Sayın Genel Başkanımızın liderliğinde bundan böyle sosyal demokrat belediyecilik bayrağını Uşak’ta dalgalandıracağız. Hizmetleri, yatırım ve projeleriyle de kenti bir üst lige taşıma kararlılığını ortaya koyacağız. 3 dönem milletvekilliği yaptım ve Sayın Genel Başkanımızdan çok şey öğrendim. Bu yüzden bu ziyaret bizim için çok önemli” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir