İstanbul-İzmir Otoyoluna 15 yeni marka gelecek

Necla DALAN

Bu bayramda durumun nasıl olduğunu öğrenmek için Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Alp Gürdil’i aradım. Ekibiyle birlikte önemli başarılara imza atan Gürdil, bayram geçişlerinin çok iyi olduğunu söyledi. Otoyol geçişlerinin bu yıl yüzde 30 arttığını dile getiren Gürdil, tesislerde de iş hacminin yüksek seyrettiğini vurguladı.

Gürdil, “31 tane Oksijen tesisimiz var ve hepsi dolu. Tesisler cazibesini koruyor, yolda da hareket çok. Ziyaretçi sayısında geçen yılki rakamların üzerinde gerçekleşeceğini rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.

KOÇ, SABANCI DAHİL 15 YENİ ŞİRKET ÜNİTE KURACAK

Bayramla ilgili bu bilgileri verdikten sonra Oksijen tesislerindeki yeni bir gelişmeyi anlatmak istiyorum. Alp Gürdil, elektrikli şarj istasyonlarıyla ilgili hummalı bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Aralarında Koç, Sabancı gibi devlerin de olduğu 15 yeni markanın Oksijen tesislerine elektrikli şarj ünitesi kuracağını kaydeden Gürdil, sözlerini şöyle sürdürdü:

TESLA 16 ÜNİTE KOYDU, SÜREKLİ DOLU

“Elektrikli şarj üniteleri tüm istasyonlarda var ama çok daha ciddi rakamlara ulaşacak. Tesla 16 tane şarj ünitesi koydu. Hepsi full işliyor. Şu anda istasyonlarda 70’in üzerinde şarj ünitesi var. Hedefimiz 1,5 yıl içinde bu sayıyı 520’ye çıkarmak. Enerji olmadığı için sahaya direklerle enerji gelecek. Ayrıca sahada elektrik dağıtım merkezleri kuruyoruz. İstasyonları besleyeceğiz. Tüm sözleşmeleri yaptık. Harıl harıl sahalarda inşaat ve kablolama yapılıyor.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir